به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

این توضیحات و عنوان از ویرایش قالب ، قابل تغییر است.

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  امروزه با توجه به شرايط حاكم در جامعه، طيف وسيعي از افراد تمايل به آموزش هاي غير حضوري دارند. در اين بين، از دانشگاه غيرحضوري استقبال بيشتري شده است. زيرا علاوه بر امكان دريافت آموزش از راه دور، مي توان در مدت زمان كوتاه تري نيز مدرك مورد نياز را دريافت كرد. اما قبل از هر گونه اقدامي بايد درباره مزايا و معايب اينگونه دوره ها آگاهي لازم را كسب نماييد.

  مزاياي آموزش غير حضوري

  گذراندن آموزش هاي غير حضوري براي دانشجويان مزاياي زيادي را به همراه دارد كه عبارت اند از:

  زمان آموزش

  اولين مزيت آموزش آنلاين نسبت به دوره هاي حضوري در ميزان زمان لازم براي اتمام دوره است. به عنوان مثال شما براي گذراندن و دريافت مدرك كارشناسي نياز به طي 4 سال داريد. اما اگر به جاي آن از دوره ليسانس غير حضوري استفاده نماييد؛ در زمان بسيار كوتاهي قادر به اتمام مقطع كارشناسي هستيد كه اين موضوع براي افرادي كه با كمبود زمان براي دريافت مدرك مواجه شده اند بسيار راه گشا خواهد بود.

  دسترسي راحت به مطالب

  از ديگر ويژگي هايي كه دوره هاي غير حضوري دارند اين است كه شما بدون محدوديت، به مطالب دروس مختلف دسترسي خواهيد داشت. علاوه بر اين موضوع، در اكثر دوره ها نياز به آنلاين بودن همزمان شما با استاد وجود ندارد و هر زماني كه آنلاين شويد، مي توانيد به مطالعه مطالب بپردازيد.

  اما ويژگي مهمي كه اين نوع آموزش ها دارند اين است كه حجم مطالب كمتري را در برمي گيرد و به دليل آموزش از راه دور، اساتيد فقط موضوعات مهم و كاربردي را مطرح كرده و مطالبي كه حائز اهميت نيستند را بازگو نمي كنند كه اين امر باعث مي شود شما در بازه امتحاني حجم كمتري را براي امتحان مطالعه كرده و نتيجه مطلوب تري را نيز دريافت نماييد.

  صرفه جويي در هزينه

  دوره هاي آموزش از راه دور هميشه هزينه كمتري نسبت به ساير دوره هاي حضوري دارند. از همين رو باعث صرفه جويي مالي براي دانشجويان مي شود.

  به طور كلي دوره هاي آموزش غير حضوري براي افراد كارمند و يا كساني كه از نظر زماني وقت محدود و كمي دارند، بسيار كاربردي و مفيد است.

  معايب آموزش هاي غيرحضوري

  آموزش هاي آنلاين نيز مانند ساير موضوعات در كنار مزيت هاي فراوان، مشكلات و ايراداتي را نيز دارد. اما مهم ترين موضوع در آموزش هاي از راه دور عدم تعامل كافي با اساتيد است. شما در اينگونه دوره ها امكان پرسش و پاسخ كمتري نسبت به كلاس هاي حضوري داريد. همچنين از ديگر معايب آموزش هاي آنلاين عدم امكان انجام پروژه هاي عملي است.

  آيا دوره هاي غير حضوري و آنلاين مفيد است؟

  حال با وجود مزايا و معايب اينگونه از دوره هاي آموزشي، پرسشي كه مطرح مي شود اين است كه در نهايت اين نوع از آموزش و تحصيل مناسب است يا خير؟

  براي انتخاب هر موضوعي بايد ابتدا تمام مزايا و معايب آن را بررسي كرده، سپس اقدام به تصميم گيري نماييد. با توجه به نكات گفته شده در اين مطلب، بهترين شيوه يادگيري، آموزش غير حضوري است. مخصوصا در مقطع كارشناسي مي توان از دانشگاه غيرحضوري استفاده كرده و از مزاياي آن بهره مند شويد.

  براي استفاده از اين نوع دوره ها مراكز آموزشي زيادي وجود دارند كه بايد دقت نماييد آموزشگاهي معتبر را انتخاب كنيد. در همين راستا آموزشگاه صنعتگران با 20 سال سابقه درخشان در امر آموزش و داراي دانشگاه هاي معتبر مي تواند شما را براي دريافت مدارك تحصيلي در مقاطع ديپلم، فوق ديپلم، ليسانس غير حضوري و فوق ليسانس كمك نمايد.

  در نهايت نيز اين نكته را متذكر مي شويم كه دانشگاه غيرحضوري و يا ساير گواهينامه ها و مدارك به معني خريد مدرك نيست. بلكه شما صرفا به جاي حضور و صرف ساعت هاي طولاني در دانشگاه و كلاس ها، مي توانيد به صورت آنلاين و در زمان كوتاهي مدرك تحصيلي خود را از دانشگاه هاي معتبر صنعتگران بگيريد. همچنين از ويژگي هاي اين دانشگاه مي توان به شهريه اقساطي كلاس ها، دريافت مدرك معتبر از وزارت علوم و امكان ثبت نام بدون كنكور اشاره كرد.

  منبع:

  https://vrgl.ir/HsiLy

  مهلا
  چهارشنبه 27 مرداد 1400 - 13:31
  بازدید : 40
  برچسب‌ها :

  نظر سنجی

  از این وبلاگ خوشتون میاد ؟

  آمار سایت

  آنلاین :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید هفته گذشته :
  بازدید ماه گذشته :
  بازدید سال گذشته :
  کل بازدید :
  تعداد کل مطالب : 43
  تعداد کل نظرات : 0

  خبرنامه

  ×تبلیغات